Zajęcia w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W poniedziałek 22 listopada „Sowy” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Goleniowie. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zajęć. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej  książki pt.: „Dzielna Emilka”.  Na zakończenie spotkania dzieci mogły pobawić się zabawkami w kąciku relaksu i odpoczynku.

 

Scroll to Top