Zajęcia w Wolińskim Parku Narodowym

biohomogeo_02

 Relacja uczniów klasy II c z czerwcowych zajęć terenowych w Międzyzdrojach.

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego nasza klasa zebrała się na stacji  PKP o 08:40. Niestety,  nasz pociąg miał godzinę opóźnienia i do Międzyzdrojów dotarliśmy nieco później. Międzyzdroje przywitały nas naprawdę upalnie, ponieważ było aż 35°C. Po zakupach w jednym z miejscowych sklepów (butelka wody była niezbędna) ruszyliśmy na Górę Kawczą. Nasze zajęcia rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem Pani Niewiarowskiej i Pani Wierzbickiej. Opowiedziały nam one o miejscu, w którym się znajdujemy oraz przedstawiły plan zajęć. Zostaliśmy podzieleni na 5-osobowe grupy i dostaliśmy karty pracy, które należało zrealizować na terytorium Wolińskiego Parku Narodowego i na plaży. Po zakończeniu zajęć na Górze Kawczej przenieśliśmy się na plażę. Tam mierzyliśmy jej szerokość, ocenialiśmy stan morza oraz siłę wiatru, rozpoznawaliśmy florę, zbieraliśmy próbki materiału skalnego. Gdy uwinęliśmy się z zadaniami, mieliśmy chwilę na plażowanie i jedzenie. Do wykonania pozostało wykonanie sprawozdania z zajęć.

Droga powrotna minęła naprawdę szybko, każdy był bardzo zmęczony. Około 17:00 byliśmy znów w Goleniowie. Wycieczka każdemu się podobała i z chęcią powtórzylibyśmy ją, jednak może z większą ilością czasu wolnego na plażowanie :).

 

SONY DSC

 

Oliwia Radoń, Oskar Owczarek, kl. II C

Scroll to Top