Zima w lesie

Zima to niełatwa pora roku – należy się do niej solidnie przygotować. My, ludzie, robimy przetwory z owoców i warzyw, poza sezonem trudno dostępnych lub zwyczajnie zbyt drogich. Wiewiórki gromadzą zapasy, ładując do swoich dziupli coraz to większe ilości orzechów i nasion. Niedźwiedzie brunatne lub borsuki zapadają w głęboki sen, aby nie przejmować się pozyskiwaniem pokarmu zimową porą. A ptaki? Niektóre migrują, poszukując cieplejszego klimatu, jednak nie wszystkie mają taką możliwość. Część zostaje w kraju, by zmagać się z mroźną aurą – dlaczego zatem nie umilić im trudnych miesięcy, tak jak one umilają nam życie? Z wizytą przyszedł do nas pan Tomasz- pracownik Nadleśnictwa Goleniów, który zabrał nas na spacer leśnymi ścieżkami, podczas którego, Sowy rozwieszały na drzewach karmę dla ptaków.

Agata Minda

Scroll to Top