Złoty medal Mistrzostw Gminy w Piłce Nożnej dziewcząt

W dniu 18.09.2015 odbyły się Mistrzostwa Gminy Goleniów w piłce nożnej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny. Wszystkie zespoły grały ze sobą w jednej grupie. Dziewczęta z naszego Gimnazjum po dwóch meczach zgromadziły komplet punktów, podobnie jak zespół z Mostów. I podobnie jak dzień wcześniej u chłopców o mistrzostwie gminy zadecydować miał bezpośredni pojedynek pomiędzy Gimnazjum w Mostach i Gimnazjum nr 2 w Goleniowie. Początek meczu był niemal kopią z finału chłopców. Szybko straciliśmy dwie bramki, ale dziewczęta grały z ogromną determinacją i chwilę po stracie drugiej bramki, w zamieszaniu pod polem karnym drużyny z Mostów, strzeliły kontaktową bramkę. Nie trzeba było długo czekać, kolejna akcja zakończona bramką i mecz zaczynał się od nowa. Idąc za ciosem dziewczyny z naszego gimnazjum jeszcze przed przerwą zadały kolejny „cios” i na przerwę schodziły prowadząc mecz 3:2. W drugiej połowie cały czas nasze zawodniczki naciskały na przeciwniczki. Mądra gra w obronie i ofensywne nastawienie przyniosły rezultat. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę i wygraliśmy finał Mistrzostw Gminy 4:2. Wszystkie dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na boisku. Półfinał mistrzostw powiatu 12.10.2015. Mam nadzieję, że awansujemy do Mistrzostw Powiatu.

Skład zespołu Gimnazjum nr 2 w Goleniowie:
Nikola Binkowska, Michalina Zubko,  Jessica Mścichowska,  Oliwia Bobrowska, Estera Mikołajczyk, Wiktoria Zawiesińska, Wiktoria Antkiewicz, Aleksandra Stypik, Sara Żuralska, Natalia Średzińska, Agnieszka Rozenek. Opiekun – Michał Zera

Opracował – Michał Zera

IMAG0882_1 IMAG0886_1

Scroll to Top