Koło teatralne

Szkolne Koło Teatralne– prowadząca Danuta Kwaśniewska
Aktor powinien być jak”boży ptak”- czyli mieć niesłychaną magię, magnetyzm i potrafi zahipnotyzować.

Aktor nie może zamykać, zwijać jak ślimak, wstydzić się – ale musi umieć skupić się na tekście, szybko kojarzyć i domyślać.

Absolwenci gimnazjum i byli członkowie koła teatralnego:

1 .KAROLINA GOŁĘBIOWSKA

32. WIKTORIA OZIMEK

33. PAULINA GANCARZ

34KATARZYNA SIARKIEWICZ

Zajęcia teatralne – prowadzone są przez cały rok szkolny umożliwiają uczniom spędzenie pożytecznie czasu pozalekcyjnego.

Stwarzają możliwość wyrażania siebie w sposób spontaniczny, nigdy nie wyhamowując uczniów zapału.

Członkowie zespołu teatralnego pracując zespołowo uczą się odpowiedzialności nie tylko za siebie i za swoje przygotowania, biorą udział w pracy nad przygotowaniem przedstawień które są priorytetowym zadaniem.

W czasie zajęć pracują nad swoim charakterem, uczą się samodyscypliny i skupiania uwagi, ćwiczą dykcję i pamięć dzięki uczeniu się tekstów które często sami piszą.

Występując na scenie – uczą się radzić ze stresem-tremą, pokonują nieśmiałość. Występy dają możliwość odniesienia sukcesu – pozwalają uwierzyć w siebie.

Podczas spotkań tworzą pewną wspólnotę rówieśniczą- pogłębiają się więzi koleżeńskie,oparte na wspólnych zainteresowaniach.

Nabywają nawyku wzajemnego komunikowania się z innymi.

Uczestniczą w warsztatach, poznają teatr alternatywny.

SUKCESY KOŁA TEATRALNEGO:

2010- SREBRNA MASKA BURMISTRZA MASZEWA

W II PANORAMIE TEATRALNEJ ZA SPEKTAKL KOBIETA

– wyróźnienie za ROLĘ MĘSKĄ-WOJCIECH ROSIŃSKI

– wyróźnienie za ROLĘ KOBIECĄ -SANDRA MARUT

– wyróźnienie za – SCENOGRAFIĘ do spektaklu Kobieta

2007- III MIEJSCE

W V PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ZA PRZEDSTAWIENIE ROMEO I JULIA- MASZEWO

W WARSZTATACH TEATRALNYCH

2008- II MIEJSCE

W VI PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ZA PRZEDSTAWIENIE MAŁY KSIĄŻĘ WŚRÓD NAŁOGÓW – MASZEWO

Repertuar:

2007 –  Romeo i Julia- przedstawienie walentynkowe.

2007 – Skarb – przedstawienie profilaktyczne, promujące bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym. Prezentacja w przedszkolach Goleniowa.

2007 – Pogotowie anielskie – inscenizacja świąteczna w Gimnazjum nr 2 w Goleniowie.

2008 – Mały książę wśród nałogów- przedstawienie profilaktyczne, konkursowe.

2009 – Schronisko – Przedstawienie autorskie, zaprezentowane dla społeczności Gimnazjum nr 2 w Goleniowie.

2010  Kobieta- przedstawienie kabaretowe.

2012 – Marzenia się spełniają– autorskie przedstawienie (zaprezentowane trzykrotnie).

2012 – Wigilia staropolska-autorska inscenizacja bożonarodzeniowa (na podstawie powieści W. S Reymonta Chłopi).

2013 – Porady absolutnie niezbędne dla nastolatków z higieny przedstawienie profilaktyczne w wersji humorystycznej (scenariusz autorski). Dodatkowo prezentacja taneczna młodzieży do muzyki rapu.

2013 – „Odmieniec”-przedstawienie kabaretowe.

2013 – Narkomania czyli rzecz o smutku młodości– spektakl profilaktyczny.

2013 – „Baśń o zimnym słoneczku” i etiudy taneczne do muzyki rapu widowisko kostiumowe dla przedszkolaków.

2014 – Spotkanie w towarzystwie aniołów– inscenizacja świąteczna.

2015 – Mały konkurs recytatorski. Udział w Przeglądzie  Miejsko – Gminnym w Goleniowie. Recytatorzy: Nikodem Brózda, Wiktoria Dolna, Maja Fiodorow, Marta Lipińska.